Korduma kippuvad küsimused

+370 657 20 226

abi@zoombook.ee

Klienditugi on telefoni teel kättesaadav tööpäevadel kella 9.00 – 17.00.
E-kirjadele vastame tööpäevadel 24 tunni jooksul.

Tootmine, tarne, tasumine

Kui kaua võtab toodete valmistamine?

Klassikaline fotoraamat, märkmike ja kalendermärkmike tootmisaeg on tavaliselt 3–4 tööpäeva.

Fotolõuendid, seinakalendrid, plakatid ja postkaardid toodetakse 1–2 tööpäevaga.

Premium fotoraamat 5-7 tööpäeva.

Tellimused, mis on võetud vastu kella 23.00-ks, lähevad tootmisse järgmisel tööpäeval.

Tootmiskuupäevad ja tarne

Kui pikk on tarneaeg?

Tarnetingimused Eestis: VENIPAK, OMNIVA ja DPD toimetavad tooted kohale 3–4 tööpäeva jooksul. Kiireimaks tarneks soovitame kasutada DPD pakiterminali.

Tootmisaeg ja tarne

Kas te tarnite ka välismaale?

Jah, me saadame tooteid ka teistesse Euroopa riikidesse, välja arvatud Iirimaale ja Suurbritanniasse. Riikide täielikku nimekirja näete ostukorvis, kui olete tarnemeetodiks valinud tarne välismaale.

Mis on fotoraamatu lõplik hind?

Hinda on hõlpsasti võimalik saada teada, kasutades hinnakalkulaatorit  siin.

Fotoraamatut kujundades näete hinda PRO kujundusprogrammis, klõpsates nupul Telli või programmi ülaosas asuval nupul Muuda sätteid. Kujundusprogrammis LITE näete hinda telefoniekraani alumises osas.

Fotoraamatu lõplik hind oleneb valitud formaadist, kaane tüübist, lehekülgede arvust ja lehtede läikest. Allahindluseid rakendatakse pärast sooduskoodi sisestamist ostukorvis.

Kuidas on tellimuse eest võimalik tasuda?

ZOOMBOOKI toodete eest on võimalik tasuda pangakaardi või internetipanga kaudu PaySera maksesüsteemi abil. Tasumine toimub ostja kasutatava pangasüsteemi kaudu.

Kui ettevõtte vajab pangaülekande teostamiseks ettemaksuarvet, märkige ostukorvis, et ostja puhul on tegemist ettevõttega, sisestage ettevõtte andmed ja valige ettemaksuarve.

Kas mul on võimalik oma tellimust jälgida?

Tellimust on võimalik jälgida, logides sisse oma kontole. Teie kontol on jaotis nimega Tellimused, kuhu on salvestatud kogu tellimuste ajalugu. Oma kontolt on võimalik näha tellimuse tegemise kuupäeva ja tellitud toodete kogust, tellimuse summat ning tarneinfot. Siin on võimalik näha ka tellimuse käigus kasutatud sooduskupongi numbrit.

Tellimuse esitamise järel saavad kõik ZOOMBOOKI kasutajad kaks e-kirja. Esimene e-kiri on tellimuse kinnitus ja teine e-kiri sisaldab teavet toote tootmise kohta ning tellimuse arvet.

Tellimused

Kas te väljastate arve?

Saadame teile arve e-kirja teel koos teavitusega toodetud toote kohta. Arvet on võimalik laadida alla ka kontolt jaotisest Tellimused.

Kui kliendiks on ettevõte, peate ettevõtte andmeid täpsustama tellimuse esitamise ajal.

Kui ettevõte vajab pangaülekande teostamiseks ettemaksuarvet, märkige ostukorvis, et ostjaks on ettevõte, sisestage ettevõtte andmed ja valige ettemaksuarve.

Kui kaua säilitatakse loodud ja tellitud tooteid?

Kujundamisel olevaid tooteid säilitatakse ühe aasta jooksul alates viimasest parandusest ja tellitud tooteid säilitatakse kahe aasta jooksul alates tellimuse esitamise kuupäevast. 15 päeva enne kustutamist teavitatakse kliente sellest e-kirja teel. Kui hoiuperioodi lõpp hakkab lähenema, kuvatakse järele jäänud hoiupäevad toodete kõrval jaotises Minu asjad. Kui te ei soovi toodete kustutamist pärast hoiuperioodi lõppu, võite toote uuesti tellida või teha selles muudatusi ja see uuesti salvestada – nii pikeneb automaatselt ka hoiuperiood.

Toodetest

Kas fotoraamatul on eesleht?

Klassikaline fotoraamat trükitakse valge eeslehega. Fotoraamatu eesleht kuvatakse nii PRO kui ka LITE programmis.

Premium fotoraamat koostades saate valida valge ja musta eeslehe vahel. Kujunduse ajal ei kuvata eeslehte.

Millised on fotoraamatu lehed?

Fotoraamatu lehed võivad olla matid või läikivad.

Klassikaline fotoraamatu tootmisel kasutatakse 170 gsm MultiArt Silk paberit. Premium fotoraamatu tootmisel kasutatakse 800 gsm tekstuuriga matti fotopaberit.

Kuidas erinevad matid lehed läikivatest lehtedest?

Klassikaline fotoraamat
Fotoraamatu läikivad lehed on kaetud spetsiaalse UV-lakiga, mis annab lehtedele nende läike ja kaitseb neid UV-kiirte eest. Lehed on väga peene tekstuuriga. Matid lehed on siledad ja nad on ilma täiendava lakita.

Premium fotoraamat
Mattide lehtede pind on väga peene tekstuuriga. Läikivatel lehtedel on klaasilaadne läige.

Mis on lehekülgede arv fotoraamatus?

Klassikaline fotoraamat
Minimaalne lehekülgede arv on 24, maksimaalne 120. Lehekülgi on võimalik lisada kaheksa kaupa.

Premium fotoraamat
Minimaalne lehekülgede arv on 20, maksimaalne 50. Lehekülgi on võimalik lisada kahe kaupa.

Millised on märkmiku lehed?

Märkmiku siselehed on värvuselt kollased. Märkmiku lehed võivad olla järgmised:

  • ilma trükita (tühjad lehed)
  • joonelised
  • punktidega (punktruudustik)

Märkmiku lehti saab kujundusprogrammis valida menüüst Lehed.

Millised on kalendermärkmiku lehed?

Kalendermärkmiku siselehed on valged.

 

Millist lõuendit kasutatakse fotolõuendi tootmisel?

Trükkimiseks kasutatakse sünteetilist lõuendit, millel on lõuenditele omane veidi karestatud pind. Lõuend on venitatud puidust tugiraamile, mille paksus on 4–5 cm.

 

Kuidas kasutada ZOOMBOOKI kujundusprogrammi?

Milline brauser on kõige parem?

ZOOMBOOKI programmid töötavad iga brauseriga. Soovitame kasutada Google Chrome’i – sellega töötab ZOOMBOOKI programm kõige kiiremini.

Mitu fotot on võimalik korraga üles laadida?

PRO kujundusprogrammis pole mingeid piiranguid fotode üleslaadimisel. Fotoraamatusse on võimalik laadida fotosid arvutist igal ajal. LITE kujundusprogrammis on üles laaditavate piltide maksimaalne arv 120. Fotosid on võimalik laadida otse arvutist või sotsiaalvõrgustikust.

Mida tähendab PRO kujundusprogrammis olev kollane joon?

Kollane punktiirjoon, mis on nähtav fotoraamatu kujundusvaates, on varuala. Te võite paigutada elemente kogu lehekülje ulatuses, kuid me ei soovita oluliste elementide, nagu teksti, paigutamist väljapoole kollast joont (servadele). Raamige foto nii, et näod ei jääks kollasest joonest väljapoole, et neid ei lõigataks tootmise käigus ära.

Kuidas muuta loodud toote formaati?

Loodud toote formaadi muutmine on väga lihtne.

PRO kujundusprogrammis vajutage kollast nuppu: Muuda sätteid.

LITE kujundusprogrammis klõpsake paremal ülanurgas asuval kolmel kriipsul ja valige jaotis Muuda formaati.

OLULINE! Mõnede üksuste paigutust võidakse muuta formaadi muutmise tõttu, seega palume teil kujundatud toode enne tellimist hoolikalt üle vaadata.

Kuidas valida personaalset kaant?

Fotoraamatu kõiki omadusi on võimalik valida, vajutades kujundamise alguses nuppu KUJUNDA või muutes neid mis tahes ajal kujundamise käigus.

Kaane tüüpi on PRO kujundusprogrammis võimalik muuta, klõpsates kollasel nupul Muuda sätteid.

LITE kujundusprogrammis vajutage paremal ülanurgas kolmel kriipsul ja valige jaotis Muuda formaati.

Kuidas vahetada lehekülgi fotoraamatus?

PRO kujundusprogrammis on võimalik vahetada lehekülgi, valides režiimi Kõik leheküljed. Lehekülje liigutamiseks klõpsake sellel ja lohistage see asukohta, kuhu soovite selle sisestada. Selline võimalus puudub LITE kujundusprogrammis.

Kuidas toodet salvestada?

Toote salvestamiseks peate registreerima konto või logima sisse.

PRO kujundusprogrammis leiab salvestamine aset automaatselt ja üleslaaditud fotode salvestamine algab viie minuti jooksul pärast kujundamise algust, kui olete sisse logitud. Teie tehtud töö salvestatakse automaatselt iga viie minuti järel. Paigutust on võimalik salvestada, klõpsates kujundusprogrammi paremas nurgas asuvat nuppu Salvesta.

Kujundusprogrammis LITE ei salvestate fotoraamatuid automaatselt. Fotoraamatu salvestamiseks klõpsake valikut Salvesta.

Kui tihti peaks muudatusi salvestama?

Fotod saadetakse salvestamise ajal serverisse. Soovitame teil fotoraamatut osadena salvestada, vastasel juhul võib lõppkujunduse salvestamine võtta kauem aega. PRO kujundusprogrammis toimub salvestamine automaatselt, mis algab viis minutit pärast kujundamise algust, kui olete sisse logitud.

Kuidas on võimalik leida salvestatud toode?

Kõik loodud ja salvestatud tooted säilitatakse jaotises Minu asjad. Selles jaotises olevaid tooteid võite avada ja muuta igal ajal. Neid on võimalik ka kopeerida, kustutada ja ümber nimetada. Oma tooteid näete, klõpsates jaotises Minu asjad.

Kuidas kopeerida kujundatud toodet?

Kui olete oma kontole sisse loginud, valige jaotis Minu asjad ja klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ning tehke valik saadaolevate toimingute hulgast. Kopeerimiseks valige Kopeeri.

Kuidas kustutada loodud toodet?

Tellimiseks vajutage kujundusprogrammi paremal ülanurgas nuppu Telli.

Oluline! Alustatud toote tellimiseks või salvestamiseks peate registreerima konto või olema sisse logitud ZOOMBOOKI kontole.

Kuidas vaadata kujundatud toodet?

Kui olete oma kontole sisse loginud, valige jaotis Minu asjad ja klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ning tehke valik saadaolevate toimingute hulgast. Kustutamiseks valige Kustuta.

Kuidas tellida kujundatud toodet?

Tellimiseks vajutage kujundusprogrammi paremal ülanurgas nuppu Telli.

Oluline! Alustatud toote tellimiseks või salvestamiseks peate registreerima konto või olema sisse logitud ZOOMBOOKI kontole.

Fotodest

Milliseid fotode formaate on võimalik kasutada?

ZOOMBOOKI kujundusprogrammi on võimalik laadida fotosid, mis on salvestatud JPG või PNG formaadis.

Kuidas fotosid valida?

Fotosid valides on kõige olulisem pöörata tähelepanu fotode kvaliteedile ja resolutsioonile (see ei tohiks olla alla 300 dpi). Vastasel juhul saab foto olema hägune. Kui foto resolutsioon on väga madal, edastab programm selle kohta hoiatuse – fotole kuvatakse punane hüüumärk.

Vältige tumedaid fotosid – inimeste näod, millele langeb vari, vastu päikest jäädvustatud fotod. Sellised pildid on fotoraamatu jaoks liiga tumedad. 

Kuidas fotosid ette valmistada?

Fotosid on võimalik laadida üles ilma täiendava ettevalmistuseta. Liiga tumedaid või eredaid või liigse värviküllastusega fotosid on võimalik kujundusprogrammis muuta.

Märkus! Pidage meeles, et arvutiekraanil tunduvad fotod alati teravamad või eredamad.

Miks on värvid erinevad?

Fotode värvierinevuste põhjuseks on üldjuhul ekraani sätted, ekraanil võivad fotod tunduda heledamad ja/või eredamad kui fotoraamatus. Värvierinevuse põhjuseks võib olla ka vääralt kalibreeritud monitor.

Fotoraamatusse trükitud fotod erinevad fotolaboris prinditud fotodest erineva trükitehnoloogia tõttu. ZOOMBOOKI fotoraamatud trükitakse spetsiaalsele MultiArt Silk paberile ja trükipress on kalibreeritud spetsiaalsete rahvuslike standardite kohaselt.

Kui teil tekib täiendavaid küsimusi fotoraamatu trükkimise kohta, võite võtta meiega ühendust e-maili aadressil abi@zoombook.ee.

Kas telefoniga jäädvustatud fotode kasutamine on ka sobilik?

Jah, te võite kasutada ka telefoniga jäädvustatud fotosid. Fotosid valides on kõige olulisem pöörata tähelepanu fotode kvaliteedile ja resolutsioonile (see ei tohiks olla alla 300 dpi). Vastasel juhul võib foto olla hägune. Kui foto resolutsioon on väga madal, teavitab kujundusprogramm teid sellest – fotole kuvatakse punane hüüumärk. Soovitame telefoniga jäädvustatud fotod teha väiksemad. Fotoraamatu puhul asetage ühe kogu lehekülge katva foto asemele leheküljele näiteks 3–4 fotot.

Vältige tumedaid fotosid: inimeste näod, millele langeb vari, vastu päikest jäädvustatud fotod. Sellised fotod oleksid liiga tumedad.

Kuidas kasutada vanu paberfotosid?

Paberfotode kasutamisel on parimaks meetodiks nad skannida ja salvestada JPG-formaadis – siis on võimalik need kujundusprogrammi üles laadida. Teiseks võimaluseks on neist foto teha, aga selle meetodi valimisel peate veenduma, et need fotod oleks teravad ja mitte hägused.

Kas ma võin panna ühe foto kahele leheküljele?

Jah.

AGA… Kui te kujundate fotoraamatut, soovitame asetada foto kahele leheküljele nii, et kellegi nägu ei jääks raamatu murdekohale. Parem variant on see, kui kõik näod asetseksid pigem lehekülje ääreserva pool. Kui nägu jääb raamatu keskele, võite olle pettunud, kui ei näe fotoraamatu kättesaamisel nägu väga hästi.

Premium fotoraamatit koostades võite ühe foto ilusti kahele leheküljele asetada oma soovide kohaselt. Layflat-tehnoloogia võimaldab Premium fotoraamatu avada 180-kraadise nurga all.

Probleemid ja nende lahendused

Salvestamine ei õnnestunud tõrke „Faili ei leitud“ tõttu

See teade kuvatakse, kui kujundusprogramm ei leia enam sinna laaditud fotosid. Toodet salvestades peavad sinna laaditud fotod olema samas asukohas, kust nad ZOOMBOOKI kujundusprogrammi laaditi.

Mida teha, kui salvestamine on peatunud?

Salvestamise käigus saadetakse fotod serverisse ja salvestusaeg sõltub interneti kiirusest, seega võib see toiming vahel aega võtta, eriti siis, kui salvestatakse suuremahulisi faile. Kui toiming peatub täielikult, proovige kujundusprogramm kinni panna ja uuesti avada. Kui kujundus hõlmab salvestamata fotosid, palub programm need avamise ajal uuesti laadida.

Kas te korrigeerite klientide saadetud kujundusi?

Me ei vaata ega muuda klientide loodud ja tellitud fotoraamatute kujundusi. Tellimuse esitamise järel suunatakse teie toode koheselt tootmisse. Kui te vajate abi või teil on küsimusi paigutuse kohta, võite meiega alati võtta ühendust, saates e-kirja aadressil abi@zoombook.ee või helistades numbril +370 657 20 226.

Kas teil on võimalik teha paigutus mu fotoraamatule?

Me ei paku teenust paigutuse tegemiseks fotoraamatutele. Teie töö lihtsustamiseks oleme loonud mallid. Valige teile meeldiva teema või stiili mall ja laadige oma fotod eelnevalt ette valmistatud asukohtadesse. Fotoraamatu kujundamine on kiirem ka siis, kui valite automaatse fotode paigutuse, mis paigutab teie fotod raamatusse või albumisse vaid sekunditega.

Kas toodet on pärast tellimuse esitamist võimalik muuta?

Ei. Pärast tellimuse esitamist suunatakse kujundus automaatselt tootmisse.

Mis saab siis, kui olen oma salasõna ära unustanud?

Sisselogimise kuval klõpsake nuppu „Unustasid salasõna?“. Avanevas aknas sisestage parool ja teile saadetakse e-kirja teel parooli vahetamise link.

Kas sisselogimise salasõna on võimalik muuta?

Jah. Logige oma kontole sisse ja valige jaotis Muuda salasõna.

Ma ei saanud e-kirja kinnituslingiga, salasõna muutmise lingiga või tellimuse teabega.

Olenevalt kasutatavast meiliteenuse pakkujast võivad ZOOMBOOKI saadetud kirjad vahel sattuda rämpsposti, reklaami- või sotsiaalmeediakausta. Soovitame kontrollida ka neid kaustasid oma e-maili postkastis, mida kasutasite konto registreerimiseks.

Kas loodud toodet on võimalik kanda üle teisele kontole?

Kahjuks pole see võimalus saadaval.

Kuidas lisada kahte erinevat toodet ostukorvi?

Kõigepealt lisa esimene toode ostukorvi. Selleks logige sisse oma profiilile ja valige jaotis Minu asjad, klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ninge valige nupp Ava. Kujundusprogrammis vajutage nuppu Telli. Ostukorvis vajutage nuppu Lisa veel üks toode. Korrake sama toimingut algusest peale, aga teise tootega.

Lojaalsusprogramm, allahindluskoodid, kinkevautšerid

Kuidas toimib ZOOMBOOKI lojaalsusprogramm?

Iga tellimusega saate makstud summa eest tagasi kuni 5%, mis muudetakse spetsiaalseteks ZOOMBOOKI punktideks. Neid on võimalik kasutada, et maksta kuni 30% ulatuses ZOOMBOOKI ostukorvi maksumuse eest. Lojaalsusprogrammi tingimused leiate jaotisest Minu konto - Lojaalsustasemed.

Kui palju on mul lojaalsuspunkte ja mis tasemel ma olen?

Lojaalsuspunktide arvu ja lojaalsustaset on võimalik vaadata jaotisest Minu konto – Lojaalsustasemed.

 

Kuidas on võimalik kasutada sooduskoodi?

Sooduskoodi on võimalik sisestada ostukorvi etapis Kuva tellimus oleval real Sooduskood.

Kas te teete tagasimakse, kui ma unustasin enne tellimuse eest tasumist allahindluskoodi sisestada?

Meil on kahju, kuid me ei tagasta raha, kui te unustasite enne tasumist sisestada oma sooduskoodi.

Kuidas on võimalik kasutada ZOOMBOOKI kinkevautšerit?

Kinkevautšeri koodi on võimalik sisestada ostukorvi etapis Kuva tellimus oleval real Sooduskood.