Korduma kippuvad kĂĽsimused

+370 657 20 226

abi@zoombook.ee

Klienditugi on telefoni teel kättesaadav tööpäevadel kella 9.00 – 17.00.
E-kirjadele vastame tööpäevadel 24 tunni jooksul.

Tootmine, tarne, tasumine

Klassikaline fotoraamat, märkmike ja kalendermärkmike tootmisaeg on tavaliselt 3–4 tööpäeva.

Fotolõuendid, seinakalendrid, plakatid ja postkaardid toodetakse 1–2 tööpäevaga.

PREMIUM fotoraamat 4 tööpäeva.

Tellimused, mis on võetud vastu kella 23.00-ks, lähevad tootmisse järgmisel tööpäeval.

Tootmiskuupäevad ja tarne

Tarnetingimused Eestis: VENIPAK, OMNIVA ja DPD toimetavad tooted kohale 3–4 tööpäeva jooksul. Kiireimaks tarneks soovitame kasutada DPD pakiterminali.

Tootmisaeg ja tarne

Jah, me saadame tooteid ka teistesse Euroopa riikidesse, välja arvatud Iirimaale ja Suurbritanniasse. Riikide täielikku nimekirja näete ostukorvis, kui olete tarnemeetodiks valinud tarne välismaale.

Hinda on hõlpsasti võimalik saada teada, kasutades hinnakalkulaatorit  siin.

Arvutiga kujundades näete hinda kujundusprogrammis, klõpsates nupul Telli või programmi ülaosas asuval nupul Muuda sätteid. Telefoniga kujundades näete hinda, puudutades kolme triipu vasakus ülanurgas ja valides jaotise Fotoraamatu omadused.

Fotoraamatu lõplik hind oleneb valitud formaadist, kaane tüübist, lehekülgede arvust ja lehtede läikest. Allahindluseid rakendatakse pärast sooduskoodi sisestamist ostukorvis.

ZOOMBOOKI toodete eest on võimalik tasuda pangakaardi või internetipanga kaudu “Paysera” maksesüsteemi abil. Tasumine toimub ostja kasutatava pangasüsteemi kaudu.

Kui ettevõtte vajab pangaülekande teostamiseks ettemaksuarvet, märkige ostukorvis, et ostja puhul on tegemist ettevõttega, sisestage ettevõtte andmed ja valige ettemaksuarve.

Tellimust on võimalik jälgida, logides sisse oma kontole. Teie kontol on jaotis nimega Tellimused, kuhu on salvestatud kogu tellimuste ajalugu. Oma kontolt on võimalik näha tellimuse tegemise kuupäeva ja tellitud toodete kogust, tellimuse summat ning tarneinfot. Siin on võimalik näha ka tellimuse käigus kasutatud sooduskupongi numbrit.

Tellimuse esitamise järel saavad kõik ZOOMBOOKI kasutajad kaks e-kirja. Esimene e-kiri on tellimuse kinnitus ja teine e-kiri sisaldab teavet toote tootmise kohta ning tellimuse arvet.

Tellimused

Saadame teile arve e-kirja teel koos teavitusega toodetud toote kohta. Arvet on võimalik laadida alla ka kontolt jaotisest Tellimused.

Kui kliendiks on ettevõte, peate ettevõtte andmeid täpsustama tellimuse esitamise ajal.

Kui ettevõte vajab pangaülekande teostamiseks ettemaksuarvet, märkige ostukorvis, et ostjaks on ettevõte, sisestage ettevõtte andmed ja valige ettemaksuarve.

Kujundamisel olevaid tooteid säilitatakse ühe aasta jooksul alates viimasest parandusest ja tellitud tooteid säilitatakse kahe aasta jooksul alates tellimuse esitamise kuupäevast. 15 päeva enne kustutamist teavitatakse kliente sellest e-kirja teel. Kui hoiuperioodi lõpp hakkab lähenema, kuvatakse järele jäänud hoiupäevad toodete kõrval jaotises Minu asjad. Kui te ei soovi toodete kustutamist pärast hoiuperioodi lõppu, võite toote uuesti tellida või teha selles muudatusi ja see uuesti salvestada – nii pikeneb automaatselt ka hoiuperiood.

Toodetest

Klassikaline fotoraamat trĂĽkitakse valge eeslehega. Fotoraamatu eesleht kuvatakse kujundusprogrammis kujunduse osana.

PREMIUM fotoraamatut koostades saate valida valge ja musta eeslehe vahel. Kujundamise ajal ei kuvata eeslehte.

Klassikaline fotoraamat

Fotoraamatu lehed võivad olla klassikaliselt matid, klassikaliselt läikivad või UV-kihiga ekstraläikivad.
170 gsm MultiArt Silk paberit kasutatakse klassikalise fotoraamatu mattide ja UV-kihiga ekstraläikivate lehtede tootmisel.
200 gsm MultiArt Gloss paberit kasutatakse läikivate lehtede fotoraamatute tootmisel.

PREMIUM fotoraamatu tootmisel kasutatakse 800 gsm fotopaberit.

Klassikaline fotoraamat
Klassikalistel mattidel lehtedel on Silk-paberi loomulik läige, see pole täielikult matt.

Klassikaliselt läikivad lehed on mattidele lehtedele väga sarnased. Paberi paksus on peaaegu sama, läikivate lehtede pind on läikivam.

Kui soovite ekstraläikivaid lehti, soovitame valida UV-kihiga ekstraläikivad lehed. UV-kiht annab lehtedele nende lisaläike. Selle laki tõttu on lehed väga peene tekstuuriga.

PREMIUM fotoraamat

Matid lehed

Tegemist on kvalteetse paberiga, mis on kaetud mati „Soft Touch“ laminaadiga. See laminaat vaigistab värve ja lisab sametist pehmust, mis muudab lehed eriti pehmeks ja meeldivaks. Laminaat muudab fotoraamatu vastupidavamaks, sest see kaitseb näpujälgede, päikesevalguse ja madala niiskuse eest.

Läikivad lehed

Tegemist on kvaliteetse paberiga, mis on kaetud läikiva laminaadiga. See laminaat täiustab värve, lisab sügavust ja sellel on klaasile sarnanev läikeefekt. Laminaat muudab fotoraamatu vastupidavamaks, sest see kaitseb UV-kiirte ja madala niiskuse eest.

Klassikaline fotoraamat
Minimaalne lehekülgede arv on 24, maksimaalne 120. Lehekülgi on võimalik lisada kaheksa kaupa.

PREMIUM fotoraamat
Minimaalne lehekülgede arv on 20, maksimaalne 50. Lehekülgi on võimalik lisada kahe kaupa.

Märkmiku siselehed on värvuselt kollased. Märkmiku lehed võivad olla järgmised:

  • ilma trĂĽkita (tĂĽhjad lehed)
  • joonelised
  • punktidega (punktruudustik)

Märkmiku lehti saab kujundusprogrammis valida menüüst Lehed.

Kalendermärkmiku siselehed on valged.

Trükkimiseks kasutatakse sünteetilist lõuendit, millel on lõuenditele omane veidi karestatud pind. Lõuend on venitatud puidust tugiraamile, mille paksus on 4–5 cm.

 

Kuidas kasutada ZOOMBOOKI kujundusprogrammi?

Jah, nüüdsest on võimalik kasutada uut kujundusprogrammi ka telefonis. Seal on nüüd rohkem valikuid kui varem ja mis olid eelnevalt saadaval vaid arvutiga: automaatne salvestamine, teemamallid, võimalus lisada illustratsioone või taustasid, rohkem teksti redigeerimise võimalusi ja palju muud. Me oleme täiustanud ka automaatset paigutust, mis paigutab fotod raamatusse veelgi mugavamalt.

ZOOMBOOKI programmid töötavad iga brauseriga. Soovitame kasutada Google Chrome’i – sellega töötab ZOOMBOOKI programm kõige kiiremini.

Arvutiga kujundades pole mingeid piiranguid fotode üleslaadimisel. Fotoraamatusse on võimalik laadida fotosid arvutist igal ajal.

Telefoniga kujundades on üles laaditavate piltide maksimaalne arv 120. Fotosid on võimalik laadida otse arvutist või sotsiaalvõrgustikust.

Kollane punktiirjoon, mis on nähtav fotoraamatu kujundusvaates, on varuala.

Pilt, mis jääb väljapoole joon, jääb alles, kui ärge paigutage selle taha olulisi elemente (nt inimeste näod). Tootmise käigus võidakse osa kujutisest ära lõigata või sattuda halva nähtavusega piirkonda raamatu keskel.

Me ei soovita asetada ühte fotot kahele leheküljele, kuna inimeste näod või muud elemendid raamatu keskel (murdekoha juures) oleks halvasti nähtavad. Parima tulemuse saavutamiseks valige PREMIUM fotoraamat, kus on kahele leheküljele võimalik paigutada üks foto tänu tehnoloogiale Layflat. See fotoraamat näeb välja sujuv ja kaunis.

 

Loodud toote formaadi muutmine on väga lihtne.

Arvutiga kujundades vajutage kollast nuppu: Muuda sätteid.

Telefoniga kujundades klõpsake paremal ülanurgas asuval kolmel kriipsul ja valige jaotis Fotoraamatu omadused.

OLULINE! Mõnede üksuste paigutust võidakse muuta formaadi muutmise tõttu, seega palume teil kujundatud toode enne tellimist hoolikalt üle vaadata.

Fotoraamatu kõiki omadusi on võimalik valida, vajutades kujundamise alguses nuppu KUJUNDA või muutes neid mis tahes ajal kujundamise käigus.

Arvutiga kujundades vajutage kollast nuppu: Muuda sätteid.

Telefoniga kujundades klõpsake paremal ülanurgas asuval kolmel kriipsul ja valige jaotis Fotoraamatu omadused.

Arvutiga kujundades on võimalik vahetada lehekülgi, valides režiimi Kõik leheküljed. Lehekülje liigutamiseks klõpsake sellel ja lohistage see asukohta, kuhu soovite selle sisestada.

Telefoniga kujundades puudutage eelviimast ikooni (pliiatsiga raamat) menüü ülaribal. Lehekülje liigutamiseks, puudutage nooltega ümmargust nuppu, hoidke hetkeks all ja lohistage soovitud lehekülge üles või alla.

Toote salvestamiseks peate registreerima konto või logima sisse.

Arvutiga kujundades leiab salvestamine aset automaatselt ja üleslaaditud fotode salvestamine algab viie minuti jooksul pärast kujundamise algust, kui olete sisse logitud. Teie tehtud töö salvestatakse automaatselt iga viie minuti järel. Paigutust on võimalik salvestada, klõpsates kujundusprogrammi paremas nurgas asuvat nuppu Salvesta.

Telefoniga kujundades leiab salvestamine aset automaatselt iga kahe minuti järel. Muudatusi paigutuses on võimalik salvestada, puudutades menüü ülaribal pilveikooni.

Fotod saadetakse salvestamise ajal serverisse. Soovitame teil fotoraamatut osadena salvestada, vastasel juhul võib lõppkujunduse salvestamine võtta kauem aega. Arvutiga kujundades toimub kujundatava toote ja üles laaditud fotode salvestamine automaatselt, mis algab viis minutit pärast kujundamise algust, kui olete sisse logitud. Telefoniga kujundades algab salvestamine kahe minuti järel.

Kõik loodud ja salvestatud tooted säilitatakse jaotises Minu asjad. Selles jaotises olevaid tooteid võite avada ja muuta igal ajal. Neid on võimalik ka kopeerida, kustutada ja ümber nimetada. Oma tooteid näete, klõpsates jaotises Minu asjad.

Kui olete oma kontole sisse loginud, valige jaotis Minu asjad ja klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ning tehke valik saadaolevate toimingute hulgast. Kopeerimiseks valige Kopeeri.

Kui olete oma kontole sisse loginud, valige jaotis Minu asjad ja klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ning tehke valik saadaolevate toimingute hulgast. Kustutamiseks valige Kustuta.

Kui olete oma kontole sisse loginud, valige jaotis Minu asjad ja klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ning tehke valik saadaolevate toimingute hulgast. 

Tellimiseks vajutage kujundusprogrammi paremal ĂĽlanurgas nuppu Telli.

Oluline! Alustatud toote tellimiseks või salvestamiseks peate registreerima konto või olema sisse logitud ZOOMBOOKI kontole.

Fotodest

ZOOMBOOKI kujundusprogrammi on võimalik laadida fotosid, mis on salvestatud JPG või PNG formaadis.

Fotosid valides on kõige olulisem pöörata tähelepanu fotode kvaliteedile ja resolutsioonile (see ei tohiks olla alla 300 dpi). Vastasel juhul saab foto olema hägune. Kui foto resolutsioon on väga madal, edastab programm selle kohta hoiatuse – fotole kuvatakse punane hüüumärk.

Vältige tumedaid fotosid – inimeste näod, millele langeb vari, vastu päikest jäädvustatud fotod. Sellised pildid on fotoraamatu jaoks liiga tumedad. 

Fotosid on võimalik laadida üles ilma täiendava ettevalmistuseta. Liiga tumedaid või eredaid või liigse värviküllastusega fotosid on võimalik kujundusprogrammis muuta.

Märkus! Pidage meeles, et arvutiekraanil tunduvad fotod alati teravamad või eredamad.

Fotode värvierinevuste põhjuseks on üldjuhul ekraani sätted, ekraanil võivad fotod tunduda heledamad ja/või eredamad kui fotoraamatus. Värvierinevuse põhjuseks võib olla ka vääralt kalibreeritud monitor.

Fotoraamatusse trükitud fotod erinevad fotolaboris prinditud fotodest erineva trükitehnoloogia tõttu. ZOOMBOOKI fotoraamatud trükitakse spetsiaalsele paberile ja trükipress on kalibreeritud spetsiaalsete rahvuslike standardite kohaselt.

Kui teil tekib täiendavaid küsimusi fotoraamatu trükkimise kohta, võite võtta meiega ühendust e-maili aadressil abi@zoombook.ee.

Jah, te võite kasutada ka telefoniga jäädvustatud fotosid. Fotosid valides on kõige olulisem pöörata tähelepanu fotode kvaliteedile ja resolutsioonile (see ei tohiks olla alla 300 dpi). Vastasel juhul võib foto olla hägune. Kui foto resolutsioon on väga madal, teavitab kujundusprogramm teid sellest – fotole kuvatakse punane hüüumärk. Soovitame telefoniga jäädvustatud fotod teha väiksemad. Fotoraamatu puhul asetage ühe kogu lehekülge katva foto asemele leheküljele näiteks 3–4 fotot.

Vältige tumedaid fotosid: inimeste näod, millele langeb vari, vastu päikest jäädvustatud fotod. Sellised fotod oleksid liiga tumedad.

Paberfotode kasutamisel on parimaks meetodiks nad skannida ja salvestada JPG-formaadis – siis on võimalik need kujundusprogrammi üles laadida. Teiseks võimaluseks on neist foto teha, aga selle meetodi valimisel peate veenduma, et need fotod oleks teravad ja mitte hägused.

Jah.

AGA… Kui te kujundate klassikaline fotoraamatut, soovitame asetada foto kahele leheküljele nii, et kellegi nägu ei jääks raamatu murdekohale. Parem variant on see, kui kõik näod asetseksid pigem lehekülje ääreserva pool. Kui nägu jääb raamatu keskele, võite olle pettunud, kui ei näe fotoraamatu kättesaamisel nägu väga hästi.

PREMIUM fotoraamatit koostades võite ühe foto ilusti kahele leheküljele asetada oma soovide kohaselt. Layflat-tehnoloogia võimaldab PREMIUM fotoraamatu avada 180-kraadise nurga all.

Probleemid ja nende lahendused

See teade kuvatakse, kui kujundusprogramm ei leia enam sinna laaditud fotosid. Toodet salvestades peavad sinna laaditud fotod olema samas asukohas, kust nad ZOOMBOOKI kujundusprogrammi laaditi.

Salvestamise käigus saadetakse fotod serverisse ja salvestusaeg sõltub interneti kiirusest, seega võib see toiming vahel aega võtta, eriti siis, kui salvestatakse suuremahulisi faile. Kui toiming peatub täielikult, proovige kujundusprogramm kinni panna ja uuesti avada. Kui kujundus hõlmab salvestamata fotosid, palub programm need avamise ajal uuesti laadida.

Me ei vaata ega muuda klientide loodud ja tellitud fotoraamatute kujundusi. Tellimuse esitamise järel suunatakse teie toode koheselt tootmisse. Kui te vajate abi või teil on küsimusi paigutuse kohta, võite meiega alati võtta ühendust, saates e-kirja aadressil abi@zoombook.ee või helistades numbril +370 657 20 226.

Me ei paku teenust paigutuse tegemiseks fotoraamatutele. Teie töö lihtsustamiseks oleme loonud mallid. Valige teile meeldiva teema või stiili mall ja laadige oma fotod eelnevalt ette valmistatud asukohtadesse. Fotoraamatu kujundamine on kiirem ka siis, kui valite automaatse fotode paigutuse, mis paigutab teie fotod raamatusse või albumisse vaid sekunditega.

Ei. Pärast tellimuse esitamist suunatakse kujundus automaatselt tootmisse.

Sisselogimise kuval klõpsake nuppu „Unustasid salasõna?“. Avanevas aknas sisestage parool ja teile saadetakse e-kirja teel parooli vahetamise link.

Jah. Logige oma kontole sisse ja valige jaotis Muuda salasõna.

Olenevalt kasutatavast meiliteenuse pakkujast võivad ZOOMBOOKI saadetud kirjad vahel sattuda rämpsposti, reklaami- või sotsiaalmeediakausta. Soovitame kontrollida ka neid kaustasid oma e-maili postkastis, mida kasutasite konto registreerimiseks.

Kahjuks pole see võimalus saadaval.

Kõigepealt lisa esimene toode ostukorvi. Selleks logige sisse oma profiilile ja valige jaotis Minu asjad, klõpsake kujundataval tootel oleval hallil ruudul ninge valige nupp Ava. Kujundusprogrammis vajutage nuppu Telli. Ostukorvis vajutage nuppu Lisa veel üks toode. Korrake sama toimingut algusest peale, aga teise tootega.

Lojaalsusprogramm, allahindluskoodid, kinkevautšerid

Iga tellimusega saate makstud summa eest tagasi kuni 5%, mis muudetakse spetsiaalseteks ZOOMBOOKI punktideks. Neid on võimalik kasutada, et maksta kuni 30% ulatuses ZOOMBOOKI ostukorvi maksumuse eest. Lojaalsusprogrammi tingimused leiate jaotisest Minu konto - Lojaalsustasemed.

Lojaalsuspunktide arvu ja lojaalsustaset on võimalik vaadata jaotisest Minu konto – Lojaalsustasemed.

Sooduskoodi on võimalik sisestada ostukorvi etapis Maksmine oleval real Allahindluskood / Kinkevautšer.

Meil on kahju, kuid me ei tagasta raha, kui te unustasite enne tasumist sisestada oma sooduskoodi.

Kinkevautšeri koodi on võimalik sisestada ostukorvi etapis Maksmine oleval real Allahindluskood / Kinkevautšer.