Küpsised

Mis on küpsised ja mis on nende eesmärk?

Küpsised on väikesed failid, mis saadetakse veebilehitsejale ning salvestatakse sinu arvutisse, kui sa külastad veebilehti, nagu näiteks www.zoombook.ee.

Küpsised teevad veebilehe toimimise tõhusamaks, parandavad teenuse kvaliteeti ning annavad veebilehe administraatoritele infot statistika ja reklaamtegevuse jaoks. Nad muudavad veebikasutamise isiklikumaks, kuna peavad sind meeles (näiteks tunnevad su ära, kui oma kontole sisse logid, takistavad nende reklaamide näitamist sulle, mis sind ei huvita, jne).

Milliseid küpsiseid me kasutame ja milleks?

Meie lehekülg kasutab erinevaid küpsiseid sarnaste tehnoloogiatega, millest igaühel oma funktsioon. Alljärgnev tabel selgitab täpsemalt.

Protsessi - küpsised

Need küpsised aitavad veebisaidil toimida ja esitada teenuseid, mida veebisaidi külastaja tarbib, näiteks juurdepääs veebisaidi turvalistele aladele. Nende küpsisteta ei saa veebisait õigesti toimida.

Funktsiooni - küpsised

Need küpsised aitavad veebilehel meelde jätta sinu eelistusi (näiteks kontole sisselogimise teavet) ja pakkuda sulla sobivaid teenuseid.
Kui paned mingi toote ostukärusse ja sulged veebiakna ostu sooritamata, siis just nende küpsiste abil on võimalik ostlemist jätkata, kui mõne aja pärast lehele tagasi tuled (teatud aja jooksul) – tooted ootavad sind korvis.
Need küpsised ei ole veebilehe toimimiseks hädavajalikud, kuid nad parandavad veebilehitsemise kvaliteeti ja kasutajakogemust.

Analüütilised küpsised

Need küpsised aitavad ette valmistada statistilist analüüsi külastajate käitumise kohta meie kodulehel. ZOOMBOOK kasutab neid tulemusi anonüümselt ja vaid statistikaks. Veebileht kasutab ka teatud kolmandate osapoolte teenuseid, kes kasutavad meist sõltumatuid küpsiseid.

Reklaami- küpsised

Neid küpsiseid kasutatakse selleks, et pakkuda sulle tooteid, millest võiksid huvitatud olla või soovitada sulle juba otsitud toodetega sarnaseid tooteid. Kolmandate osapoolte küpsised saadetakse ettevõttete poolt, keda me usaldame. Need küpsised võimaldavad sul ka muudel lehekülgedel lehitsedes näha bännereid toodetega, mis on sinu vaadatud toodetega või pakkumistega seotud (retargeting). Meil ei ole juurdepääsu kolmandate osapoolte küpsistele ja see info on täielikult nende kontrolli all.

Sotsiaalvõrgustiku küpsised

Need küpsised on vajalikud, kui soovid kasutada ZOOMBOOKi kodulehe infot oma sotsiaalmeedia kontol. Näiteks kasutatakse neid, kui soovid jagada oma tellitud toodet sotsiaalmeedia kontol või lihtsalt näidata, et see meeldib sulle. Sotsiaalvõrgustiku küpsised ei ole seotud meie kodulehe kasutamisega.

Kumulatiivsete küpsiste andmed
Kuidas saan küpsiseid välja lülitada ja oma eelistusi seadistada?

Enamikes lehitsejates saab küpsiseid seadete alt välja lülitada. Sellegipoolest tuletame meelde, et lehitsemis- ja funktsiooniküpsiste väljalülitamine võib mõjutada veebilehe toimimist ja/või selle teenuseid piirata.
Allpool leiate juhised, kuidas küpsiseid erinevates brauserites hallata:

Rohkem infot küpsiste, nende haldamise ja kasutaja seadete kohta seoses kolmandate osapooltega, leiad sellelt inglisekeelselt lehelt: www.youronlinechoices.com/en/. Analüütiliste küpsiste välja lülitamiseks ja Google Analyticsi poolt korjatud lehitsemisinfo takistamiseks, võid lisada oma brauserile spetsiaalse pistikprogrammi siin: tools.google.com/dlpage/gaoptout.